A tréning ezúttal is a helyi klub tagjainak szólt, a tematikája pedig a korábbi, alapozó, dinamikus lövészet bázisanyagát komplexen átfogó képzések anyagára épült. A középpontban ezúttal kifejezetten a fegyverrel történő mozgás, pozícióváltások és a folyamatos, mozgás közben leadott lövések álltak.
A nap természetesen most is átfogó biztonsági eligazítással kezdődött és felelevenítésre kerültek a korábbi tréningen elhangzottak. A csapat fogékonyságát és elhivatottságát tükrözi, hogy senkitől nem tudtunk olyat kérdezni amire ne emlékezett volna! A bemelegítő lövészet során frissítésre került a fegyverfogás, fegyverrántás, csőretöltés, célzás, elsütés, egy és kétkezes lövészet és persze a tárcserék végrehajtása is.
Ezekre a gyakorlati részben aztán szüksége is volt a lövőknek, ráadásul a feladatokat jellemzően mozgás közben kellett végrehajtaniuk. Kezdve az egyszerűbb, inkább csak különböző pozíciók között történő átmozgástól, ahol inkább a biztonságos fegyverkezelés és a szögek megtartása volt a fő szempont, nap végére eljutva az egy feladaton belül is több különböző irányban történő mozgásig és a menet közben leadott célzott lövésekig.
Délutánra ezek természetesen komplex szituációs lőfeladatokká értek össze, ahol mozgás közben kellett tölteni, lőni, tárat cserélni. Mindezt fedezékek között átmozogva és takarásban maradva, különböző magasságokban végrehajtva, ami például egy IDPA, SAS vagy CMA szituációs versenyen is szükséges az eredményes végrehajtásokhoz, azok számára pedig akiknek munkaeszköze a lőfegyver a túlélést jelentheti egy elfajult intézkedés közben.
A nap nem pusztán gördülékenyen és biztonságosan zajlott, de ezúttal is rendkívül rendkívül jó hangulatban egy fantasztikus csapattal!
Legközelebb innen folytatjuk 😉 !


